Erdal Can Alkoçlar

No Comments Uncategorized

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye kocaış, dünya üzerinde belirli alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çıdem bir Bilim Herifı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak boydak başına öne çıdem en önemli oranda ilaç içerik patentinin pay sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu önemli adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çhileışmak istediği düzı bakmak isteyen Alkoçlar, orantığı Metehan Yeşil ile yanında kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın genel reisıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na göre insanın haber cebelarcığının nispetle farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çhileışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak dizgesel bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle konaklamak istemeyen mebdearı manaında ülkesini ruzuşeb özümleme eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı berat mebdevuruları ile bile meşhurdur. 143 pare mebdevurulmuş ve 280’den bir küme beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nispetle ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki müstacel vüruten olaylarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle yanında tekrar bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzında bundan sonra hakikat bir kompetan olmasıyla yanında kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda önemli bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında mahal edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk nöbet güruhlen flavonol glikozit esaslı edinmek üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 adet bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise avam arasında en çok berat mebdevurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Herifı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çhileışmalarla adamlık evveliyatına faydasını hiç natamam etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı örgüsı yardımıyla kandırıcı nöbetlere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü payanlar elde etse bile katiyen çhileışmalarından vazgeçmemiş ruzuşeb olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez yanında edinmek üzere otama yuğrunda vüruttirdiği bileşkeleri keşfederek adamlık evveliyatına önemli bir lütufı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde dayanıklı bilinmese bile temelı zikıymet molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek ödemek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz hâllü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece bilindik şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha bile muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (kat ağırlık) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile henüz sonra ise 25’e yaklaşan ülkede müsaadeı münfailtır. Umum çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile biriyi şirketin iştirak ve müessis kadrosunda mahal almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Müşterek Sahibi ve Teknolojiden sorumlu reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve plasman vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu reisıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başkan Medarsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma adlı bir Eczanenin Yönetim Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve vüruttirdiği onlarca bileşkenin nispetle insanoğluna yarayacak nöbetler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta katıkların geçmesi için belirli bir hinı beklesek bile birtakımları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile içerisinden zorlamasız bir halde otama edebilmek için bu kullanılıyor. Hatta eşeysel nöbetlev bozukluğunu da otama buyurmak için kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış acıe karşı dirençli ve hâllü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı berat mebdevurularının 2000 adetine yaklaşanın pay sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı nöbetleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her hin kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun süreli kapanmalara ve içtimai yaşamdan uzak zaruri aile istirahatlarine verilen artan dünya toplumlarında biriyi alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir gayret kazanmış durumda.

Mevzuyla ait görüşünü beyan eden Spektral Holding Yönetim Yerleşmiş Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu yarıyıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik alet inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lüzum ilaç, lüzum mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra ait sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına örgülabilecek en dosdoğru katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilim Herifı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine önemli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna kabil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da önemli vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin müessis orantığıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde mahal düz gayrı bilgi adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok önemli bir oranda farmasötik bilesevinçli patentinin pay sahibi olması ve mebdevurusunu ilk karşılayıcı şahıs olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı duhulimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın asıl ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana düzında çhileışmalarını ruzuşeb rahatleterek ruzuşeb faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile biriyi misil Türkiye Yılın Bilim Herifı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde bileğil el dışında şu demek oluyor ki kürevi anlamda da biriyi ödülleri alarak bulduğu farklı çareların katlığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile yanında kandırıcı nöbetlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz için yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı nöbete yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar biriyi farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken kabil faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye mebdeladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çhileışmaları mevcut Spektral Mevduat Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş mesabe yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik düzındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda mahal düz bir kızıl sahası ile yanında mebdelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki eder bileğnöbetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun mıhlı mesabe veya miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kategori’a bağımlı eroin ruhsatları ile esenlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kategori eroin ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni madun örgüsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ait bile haber veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize daimaî güvence olarak nöbettiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro değerinde bir fen güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.akarsu ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası edinmek üzere dü endüstriyel hammadde eroin sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan alfabelı açıklamada inançlerine mahal verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye önemli eklenmiş mesabe sağlama potansiyeline iye bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve seda yalıtımı muktezi olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza eroin sahasının ise katıksız gereç örgüsındaki yararsızluklar yardımıyla faziletli derecede ısı ve seda yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faziletli oranlarda izolasyon esenlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt yer planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili eroin sahalarının orantı vadede CRIRSCO kriterlerine elverişli rezerv tespit raporları düzenlenerek bölüt yerı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mahal düz ilimlara göre üste, TBY Holding geçen ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Sıhhat Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir